Eğlenelim, öğrenelim, büyüyelim!

Hakkımızda

a
Videoyu oynat

Çocuk Dil ve Konuşma Merkezi çocukların iletişim, dil ve konuşma gelişimini destekleyerek çocuğunuzu ulaşabileceği en üst iletişimsel seviyeye çıkarma amacı ile kurulmuş bir merkezdir.

Uzman Dil ve Konuşma Terapisti, PROMPT Instructor olan Nida ŞANLI tarafından kurulmuştur.

Uluslar arası standartlarda bir çok farklı yöntem uygulanmaktadır. Bu yöntemler çocuğunuzun bireysel özelliklerine göre düzenlenmekte, eğer ihtiyacı varsa farklı yöntemler harmanlanarak terapi programına eklenmektedir. 

Çocuk Dil ve Konuşma Merkezi uluslar arası bağlantıları olan bir merkezdir. Merkezler arası iş birliği yapar, bilimsel araştırmalara dahil olur, bilimsel toplantılara katılır. Dil ve konuşma terapisi alanı ile ilgili güncel yöntem ve uygulamaları yakından takip eder. 

Vakalarımız ne düşünüyor?

Nida Hanımla tanıştığımız için çok şanslıyız. Çocukluğundan 10 yaşına kadar kardeşimin konuşma bozukluğu vardı. Konuştuklarını biz anlayabiliyorduk fakat okulda arkadaşları ve öğretmenleri anlamakta zorlanıyorlardı. 10 yaşına gelince arkadaşlarının alay etmesi ve kardeşimin psikolojik olarak bu durumdan etkilenmesi üzerine Nida hanıma başvurduk. Kendisi bilgisiyle, ilgisiyle, özverili çalışmaları ile hem kardeşimin akıcı konuşmasını sağladı hem de sürecin her aşamasında bizi de bilgilendirerek destek oldu. Kendisine minnettarım.

M
(Doktor Takvimi)

Vakalarımız ne düşünüyor?

4 yaşındaki oğlum için referans üzerine tercih ettim. Sosyal gelişim geriliği var oğlumda. Şu anda konuşamıyor ve konulmuş olan bir tanısı da yok. Nida Hanım oğlumla iletişim kurabiliyor, empati kuruyor. Sempatikliği, işine güncel gelişimlere açık, çocukları sevdiği için öğrendiklerini çocuklar üzerinde rahatlıkla uygulayabiliyor.Çocuğumla iletişim kurunca çocuğum farklı sesler çıkarıyor.Çocuğum bazen iletişim kurarken zorlanıyordu Nida Hanım çocuğuma güven duygusunu hissettirdiği için çok rahat iletişim kuruyor. Nida Hanım ayrıca aileyle de iletişim konusunda çok iyi, bizleri de yönlendiriyor. Oyun odalarında hem oyun oynayarak kendi güvende hissediyorlar hemde oyun oynayarak terapiler yapılıyor.

Z
(Doktor Takvimi)

Vakalarımız ne düşünüyor?

Sonsuz teşekkürler! Ailemizin hayatını değiştiren Nida Hanımı, terapinin ardından bes fazla bir süre geçmesine rağmen, hala unutamıyorum! Konuşması geciken oğlumuza yaşı küçük olduğundan (2.5) otizm tanısı konulamasa da, o donem iletişime kapalıydı. Nida hanım, öncelikle aşırı pozitif bir şekilde, bir anne olarak yaşadığım stresi azaltmayı başardı ve henüz ilk terapide oğlumdaki iletişim kurma isteğini uyandırmayı başardı. Birkaç ay süren oyun terapi seansları sonra otizm kabusundan bizi tamamen uzaklaştırdı, beni oğlumla nasil etkili iletisim kurmam gerektigini egitti ve tekrar hayata tutunmamiza yardimci oldu. Simdi yillar sonra oglumdaki normal bilissel gelismesini izlerken hep Nida hanim'i hatirliyorum. Tekrar sonsuz tesekkurler!

A
(Doktor Takvimi)

VAKALARIMIZ NE DÜŞÜNÜYOR?

Nida Hanım çok mükemmel, bize çok yardımcı oldu kendisi. Benim oğlum 4 yaşındaydı, tanıştık. Hiç konuşmuyordu, hiçbir iletişim kurmuyordu. Sadece istediklerini parmağıyla göstererek istiyordu. Konuşmadığını farkedince araştırıp Nida Hanım'a geldik. Bizimle çok güzel ilgilendi, daha sonra seanslara başladık haftada 1 kez olmak üzere. Haziran ayında başladık, Eylül ayında 2.5 aylık süreçte çok büyük bir değişiklik oldu. Söylediği kelimeler daha anlaşılır çıkmaya başladı. "Anne" diyorken "anne su", "anne acıktım" demeye başladı. Bunlar ilk etapta çok önemliydi. Daha sonra cümleler daha güzelleşti, kelimeler daha anlaşılır olmaya başladı.1,5 senenin sonunda harflerin üzerinde durmaya başladık. R harfini söyleyemiyordu, söylemeye başladı. S harfini çok basık söylüyordu, dilini dışarıya çıkıyordu söylerken. Artık çok baskın traktör kelimesini kullanıyor. S harfi geçen kelimeleri rahat söylüyor. Ağzını, dudaklarını işlevsel kullanıyor. Bizi çok mutlu etti bu süreç. Nida Hanım süreci sonlandırdı. Gayet güzel konuşabiliyor oğlumuz. Bu süreç tamamlandığında ebeveynlere kendisi söylüyor. Nida Hanım çocukla çocuk oluyor. Çok güler yüzlü, cana yakın. Çocuğun durumunu birebir aileyle görüşüp düşüncelerini söylüyor. Çocuklara yaklaşımı çok güzel. Erkeklere küçük adam, kızlara küçük hanım der. Benim çocuğum oraya gitmek için can atıyor. Görünce sarılır, çok canayakın, çok güleryüzlü, harika bir insan. Gitmek isteyen herkese çok tavsiye ederim. Harikulade bir terapist. Herkes gözü kapalı emanet edebilir çocuğunu, hiç tereddüt etmesinler.

S
(Doktor Takvimi)
Nida ŞANLI

Uzman Dil ve Konuşma Terapisti, PROMPT Instructor

Özgeçmiş